Milli maçın ardından İspanyol basınında gündem Arda Güler! Maradona benzetmesi

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 Çeyrek Final maçında dün gece Berlin’de Hollanda ile karşılaştı. Ay-yıldızlı takım, rakibine 2-1 mağlup olarak turnuvadan elendi.

ARDA GÜLER’DEN HARİKA ASİST

EURO 2024’teki performansıyla parmak ısırtan Arda Güler, Hollanda maçında da etkileyiciydi. Real Madrid’in yıldızı, millî takımın golünde sağ kanattan sağ ayağıyla harika bir orta yaptı ve Samet’e arka direkte sadece dokunmak kaldı.

F Grubu’nda ilk hafta mücadelesinde Gürcistan’a harika bir gol atan Arda, Avusturya maçında ise kornerden Merih Demiral’a asist yapmıştı. Dün gece de gol pası veren yıldız futbolcu, EURO 2024’ü 1 gol 2 asistle tamamladı.

TARİHE GEÇTİ

Real Madrid’in 19 yaşındaki süper solağı, Avrupa Şampiyonası tarihinde 21 yaşından küçük ve bir turnuvada 1’den fazla asist yapan 4’üncü oyuncu oldu.

MARADONA BENZETMESİ

İspanyol basının önde gelen gazetelerinden AS Hollanda maçı sonrası Arda Güler’e övgüler yağdırdı. Arda Güler’in performansı Maradona’ya benzetilirken çabasının yeterli olmadığı şu ifadelerle anlatıldı:

Madrid’li yıldızdan neredeyse Maradona benzeri bir performans daha geldi. Arda Güler’in bir kez daha neredeyse Maradona benzeri bir asist ve hatta liderlik gösterisi sergilediği maçta Hollanda, Türkiye karşısında geriden geldikten sonra önümüzdeki Çarşamba günü Dortmund’da İngiltere ile karşılaşacak. Ancak Madrid’in dahi çocuğunun performansı yeterli olmadı.

‘İYİ OLANLAR İZ BIRAKIR’

MARCA’da ise yıldız futbolcu için şu sözler sarf edildi:

Arda Güler Avrupa Şampiyonası’ndan ayrılıyor. Sonunda, er ya da geç, herkes ayrılır ama iyi olanlar iz bırakır. Madridli oyuncu bunu hem sol ayağıyla hem de Türkiye’nin Hollanda’ya attığı golde Akaydın’a asist yaptığı sağ ayağıyla yaptı. Türkler için bir başka maç, son maç ve sansasyon yine Arda Güler’di.

Arda turnuvanın en iyi gollerinden biri ve iki asistle turnuvadan ayrıldı. Hollanda’ya karşı frikikte harika bir gol daha atabilirdi ancak direk ve Vergruggen’in mucizevi eli, Güler’in müzesine girecek bir golü daha engelledi.

MADRİD’İN ARDA İKİLEMİ

AS’ta, Jose A. Espina imzalı bir başka yazıda ise, “Şimdi Real Madrid bir ikilemle karşı karşıya: Arda’ya ilk 11’de ya da en azından ilk değişikliklerden biri olarak yer bulmaları gerekecek… Veya bir yıldız olarak gelişmeye devam edebilmesi için onu kiralayacaklar” ifadeleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x